O autorze
Grzegorz Miśta: specjalista od kilkunastu lat pracujący dla branży interactive i mobile. Doświadczenie w digital marketingu zdobywał przy projektach dla polskich jak i zagranicznych firm. Entuzjasta projektowania użytecznych interfejsów webowych odpowiadających na potrzeby użytkowników oraz cele biznesowe. Obecnie Dyrektor marketingu w ActiveMobi. Wyznawca digitalowej filozofii „mobile first”.

Z jakich smartfonów korzystają młodzi Polacy?

Jakie przekątne ekranów Polacy wybierają najchętniej? Czy możemy już mówić o phabletyzacji. Sprawdź najnowsze badanie przeprowadzone pośród 600 polskich użytkowników smartfonów do 30 roku życia.


Phablet, czyli połączenie smartfona z tabletem o przekątnej ekranu powyżej 5 cali ale mniejszych niż 7 cali, z roku na rok rośnie w siłę. Większe ekrany są coraz popularniejsze, a mimo że sprzedaż phabletów nie jest jeszcze oszałamiająco wysoka to w pierwszym kwartale 2014 roku aż ⅓ telefonów przekazanych do dystrybucji globalnej stanowiły phablety. Natomiast jak się kształtuje sytuacja phabletów w Polsce?
Jeśli chodzi o przekątne wyświetlacza smartfonów to, jak się okazało, osoby powyżej 20. roku życia są posiadaczami większych telefonów. To w tej grupie co dziesiąty respondent jest właścicielem phableta .

Najczęściej występującą wielkością ekranu u wszystkich ankietowanych jest przekątna pomiędzy 4 a 4,5 cala. Natomiast najmniejszą wielkością, która tu również jest wspólna dla obu grup, jest ekran o przekątnej poniżej 3 cali – tylko co 60 respondent jest posiadaczem tak małego smartfona. Warto zauważyć, że jeśli chodzi o obie grupy ankietowanych, około 70 proc. ich smartfonów ma ekrany od 4 do 6,9 cala, co pokazuje tendencję wzrostową przekątnych rozmiaru ekranów.


Pełne wyniki z badania znajdziesz na naszym blogu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...